Nesedí přesně? Nevadí, poradíme si.
Naším cílem je, abyste od nás odcházeli s perfektně padnoucími výrobky, proto Vám v rámci našeho nadstandartního servisu nabízíme profesionální úpravu oděvů na míru jako je zkrácení délky nohavic nebo rukávů či projmutí v pase.
Švadleny a krejčí v krejčovství se o Vaše přání postarají rychle a profesionálně. Pokud se úprava oděvů týká výrobků zakoupených v DESIRRED, základní služby úpravy oděvů, jako je zkrácení nohavic a rukávů na míru, Vám budou poskytnuty zdarma. Složitější úpravy oděvů se řídí platným ceníkem krejčovské dílny.
Služeb krejčovské dílny je možné využít i pro úpravu oděvů zakoupených v jiných obchodních subjektech, v těchto případech se veškeré úpravy oděvů řídí platným ceníkem krejčovství.
Správná péče - delší život.
Aby zakoupené výrobky zůstaly co nejdéle ve výborné kondici, je potřeba k nim přistupovat s péčí, která je doporučena samotným výrobcem. Prostřednictvím našeho zákaznického servisu Vám rádi s péčí o výrobky zakoupené v DESIRRED poradí náš vyškolený prodejní personál.
Každý výrobek pochází z jiné dílny a je vyroben z jiných, často kombinovaných materiálů. Proto je nutné, věnovat pozornost péči o každý výrobek a dbát všeobecných doporučení výrobce, protože jedině tak výrobek ochráníme před vnějšími vlivy.
Praní
Vysoká teplota škodí každému materiálu, proto oděvy neperte na vyznačené maximum, pokud nejsou oděvy opravdu silně zašpiněné.
Před praním zkontrolujte, zda jsou kapsy oděvu prázdné, odepněte odnímatelné části, zapněte knoflíky a ideálně perte otočené do rubu.
U oděvů, které vyžadují ruční praní, dávejte pozor na teplotu vody. Měla by mít ideálně pokojovou teplotu. Látku pouze jemně mačkejte, nikdy netřete. Při ždímání prádlo pouze vymačkejte prsty, vysušte ručníkem nebo nechte volně vykapat, nikdy neždímejte kroucením.
Pokud je dovoleno přidávat během praní bělící přípravek, používejte bělící přípravek pouze ve studené vodě a výrobek nechte namočen maximálně 1 hodinu.
Výrobek perte pouze s podobnými barevnými odstíny, a to především během několika prvních pracích cyklů. Některé barvy mohou pozvolna blednout. Vystavení přímému světelnému zdroji anebo silnému slunečnímu záření může způsobit změnu barvy.
Oděvy s podšívkou jako jsou saka, pláště a společenské šaty raději neperte, ale svěřte je do profesionální péče osvědčené čistírny.
V případě, že si nejste jisti se způsobem ošetření nebo nevíte, jak zašpinění odstranit, neexperimentujte a svěřte oděv do profesionální péče.
Sušení
Pokud sušíte výrobky venku, dávejte pozor, aby především barevné výrobky nebyly vystaveny přímému slunečnímu záření nebo velmi silnému větru.
Také dlouhodobé vystavení přímému umělému světelnému zdroji může způsobit změnu barvy výrobku.
Oděvy z těžších materiálů nepřehýbejte, ale sušte na ramínku s rozšířenými konci, které poskytnou oporu pro ramenní část oděvu.
Pletené oblečení sušte nejprve rozprostřené na ručníku a pouze mírně vlhké pak dosušte na ramínku s rozšířenou ramenní částí.
Materiály vyžadující zvláštní péči
DENIM
Denim je zcela jedinečný materiál. Oblečení má charakteristický vzhled daný bohatým štěpováním nití odlišné barvy a četnými kapsami a ozdobnými kovovými nýty. Často má záměrně odřený vzhled. Tohoto efektu se docílí jednak používáním barviv s nižší stálobarevností nebo též předepráním nových výrobků již v procesu výroby. Při této „předúpravě“ se dociluje nejen částečného vysrážení, ale i různého stupně „obnošenosti“, a to od mírné změny vzhledu až po záměrné narušení povrchu tkaniny se vznikem rozvláknění popř. prodření vazných bodů. Charakteristické pro denimové oblečení jsou také mírné tvarové deformace a pomačkání. U některých odstínů, zejména černých a tmavých, je nutno počítat s nižší stálobarevností, a to nejen při praní, ale i v průběhu nošení.
Při ošetřování oděvu z denimového materiálu je třeba dodržovat následující zásady:
Výrobky před praním nenamáčejte
Nepoužívejte prací prostředky s bělícími účinky, zejména prostředky uvolňující chlór
Výrobky perte odděleně od ostatních textilií, popř. s druhy shodného charakteru a odstínu
Před praním zapněte knoflíky či zdrhovadlo a obraťte výrobek do rubu
Pokud symboly ošetřování na výrobku nestanovují jinak, nepřekračujte teplotu praní a máchání vyšší než 40 °C, u velmi tmavých odstínů do 30 °C
PEŘÍ
V zájmu zachování optimálních vlastností oděvů s péřovou náplní je třeba dbát těchto zásad:
Oděvy perte v pračce s kapacitou prádla min. 5 kg
Dodržujte teplotu lázně 30 °C (není-li uvedeno jinak)
Dodržujte dávkování pracího prostředku a nepoužívejte aviváž
Odstřeďujte na mírné otáčky, abyste zabránili shluku peří
Mokrý oděv nikdy neždímejte kroucením
Před sušením v bubnové sušičce odstraňte díly oděvu, které by mohly být při tomto postupu sušení poškozeny, např. kapuci s lemováním ze syntetické kožešiny apod.
Oděv sušte vždy v bubnové sušičce s vloženými 3 tenisovými míčky, které pomohou načechrání peří
Sušení by mělo trvat minimálně 3 hodiny
Každých 30 minut výrobek vyndejte a protřepejte, aby se zabránilo tvoření chuchvalců z peří
Mokrý oděv nesušte zavěšený na ramínku
Výrobek lze chemicky čistit v průmyslové čistírně, pokud je to na etiketě vyznačeno příslušným symbolem pro chemické čištění
KAŠMÍR
Kašmír je velmi jemná příze získaná ze srsti kašmírské kozy. Pro zachování svých vlastností a dlouhou životnost výrobků vám doporučujeme kašmírové výrobky prát ručně na maximální teplotu 30 °C nebo chemicky čistit:
Při ošetřování vlněných a kašmírových výrobků dbejte zvýšené opatrnosti, a to především na teplotu prací lázně, při teplotě nad 30 °C se materiál sráží!
Zabraňte nevhodnému mechanickému namáhání a vyvarujte se rozdílu teplot vody a okolí. Prudké výkyvy teploty (např. lázně) mohou taktéž způsobovat nežádoucí srážení výrobku.
Výrobek perte otočený do rubu a pouze prostředkem určeným na vlněné výrobky
Neperte déle než 5 minut!
Máchejte velmi opatrně, vysušte vymačkáním prsty
Sušte rozprostřené na ručníku, popřípadě pouze mírně vlhké oděvy lze dosušit na ramínku s rozšířenou ramenní částí
KUŽE
Před ošetřováním koženého oděvu si pečlivě prohlédněte informace na štítku uvnitř oděvů. Většinu kožených výrobků nelze prát ani ošetřovat běžným chemickým čištěním, ale vyžadují ošetření ve specializovaných čistírnách. Pokud to povrchová úprava dovoluje, výrobek před každou sezónou impregnujte pomocí impregnačních sprejů. Tuto impregnaci zopakujte také po každém čištění. Výrazně tak snížíte špinivost výrobku a prodloužíte tak jeho životnost.
Správná péče - delší život.
Aby zakoupená obuv, zejména je-li kožená a další výrobky kožené galanterie, jako jsou kabelky, cestovní zavazadla nebo peněženky, zůstaly co nejdéle ve výborné kondici, je potřeba k nim přistupovat s péčí, která je doporučena samotným výrobcem. Prostřednictvím našeho zákaznického servisu Vám rádi s péčí o kožené výrobky zakoupené v DESIRRED poradí náš vyškolený prodejní personál.
Každý kožený výrobek pochází z jiné dílny a je vyroben z jiných, často kombinovaných materiálů. Proto je nutné, věnovat pozornost péči o každý výrobek a dbát všeobecných doporučení výrobce, protože jedině tak výrobek ochráníme před vnějšími vlivy.
Péče o obuv
Pro zajištění dlouhé životnosti vaší obuvi je třeba se řídit následujícími pokyny:
Péče o kabelky a peněženky
Během péče o kabelky je třeba zejména myslet na zachování původní barvy a tvaru. Proto dodržujte následující zásady:
Materiály
PŘÍRODNÍ UŠEŇ
Useň je nejčastěji používaný, přírodní materiál s ideálními vlastnostmi pro výrobu galanterních výrobků. Useň je prodyšná, měkká, má velmi dobré absorpční vlastnosti. Je charakteristická svou proměnlivou lícovou kresbou, která potvrzuje její přírodní původ a odlišuje ji tak i vzhledem od syntetických materiálů. Useň se užíváním roztahuje a na jejím povrchu se během používání vytvářejí záhyby a vrásky.
Přírodní useň není neomezeně odolná působení vlhkosti, jako jsou klimatické vlivy či nadměrné pocení. Důležitá je impregnace a to ještě před prvním nošením či použitím. To zamezí pronikání nečistot a mastnot do struktury usně, díky tomu se snáze čistí a její vzhled je dlouhodobě zachován.
Usňové výrobky skladujte v textilních nebo papírových obalech, nikdy ne v plastikových pytlích.
Useň časem ztrácí pružnost a vláčnost, její povrch se stává křehkým a může dojít k popraskání a znehodnocení výrobku. Useň je proto nutné čas od času „vyživit. Při jejím ošetřování je nutné použít výrobky, které jsou pro daný druh usně vhodné. Pokud si nejste jisti správným postupem, neexperimentujte a optimální postup údržby nebo čištění raději konzultujte v obchodě s koženou galanterií nebo specializované čistírně.
Několik základních druhů usní a jejich údržba:
Hladká useň se vyznačuje strukturovaným povrchem s malými póry. Pro běžné čištění a výživu hladkých usní se v poslední době těší oblibě speciální pěna ve spreji.
Laková useň má hladký, lesklý povrch, kterého je docíleno lakovou úpravou usně. Tento materiál je neobyčejně choulostivý na mechanické vlivy, promáčení a mráz, nejnižší možná teplota použitelnosti je -2 °C. Nečistoty z povrchu usně odstraňujte jemným vlhkým hadříkem, poté povrch ošetřete krémem či sprejem na lakové usně.
Povrstvená useň má k povrchu nanesenou či připojenou vrstvu fólie nebo plastu. Má podobné vlastnosti jako laková useň. Tento materiál otřete vlhkým hadříkem a utřete do sucha nebo používejte prostředky určené k ošetření syntetických materiálů.
Nubuk neboli velur je useň broušená po líci|nubuk nebo po rubu|velur. Výrobky z těchto materiálů ošetřujte pryžovým kartáčkem a přípravky, které jsou určeny pro vlasové usně. Tyto přípravky oživují barvu a mohou být barevné nebo bezbarvé. Důležité je ošetření vlasových usní vhodnou impregnací, zvyšující odolnost proti vodě. Tyto vlasové usně nekrémujte.
OSTATNÍ MATERIÁLY
Textil ošetřujte za sucha kartáčováním a čistícími spreji na textil, které galanterní výrobky impregnují, oživí barvy a zamezí ušpinění.
Syntetické materiály, jako plasty, koženky nebo polyestery, vzhledem často připomínají useň, ale jejich vlastností nedosahují kvality přírodních usní, neboť mají omezenou prodyšnost. Jsou velmi náchylné k mechanickému poškození. Omývejte je vlhkým hadříkem s přídavkem saponátu a utřete do sucha.
Proutěné a lýkové výrobky jsou velmi citlivé na vlhko. Výrobky z těchto materiálů ošetřujte pryžovým kartáčkem.
Kožešinové výrobky nežehlete, opravy a čištění svěřte odborníkům, chraňte je před oděrem a zamaštěním. Provlhlé výrobky vykartáčujte po srsti a zvolna sušte v pokojové teplotě, chraňte před prachem a sluncem. NIKDY neskladujte kožešinové výrobky v plastikových pytlích, kožešinové pláště zavěšujte na tvarovaná ramínka a zapínejte, v letním období často větrejte.
Buďte si jistí velikostí i bez zkoušení.
Aby Vám zakoupené oblečení skvěle padlo a cítili jste se v něm pohodlně, je nutné zvolit jeho správnou velikost. K tomu Vám mohou pomoci tabulky nesoucí informace o jednotlivých velikostech oblečení, které bývají uvedené na štítcích oblečení přímo od výrobců.
Dámské oblečení
Velká Británie |
CZ |
Austrálie |
USA |
Francie |
Německo |
Švédsko |
|
6 |
XS |
32 |
6 |
4 |
34 |
32 |
32 |
8 |
S |
34 |
8 |
6 |
36 |
34 |
34 |
10 |
S |
36 |
10 |
8 |
38 |
36 |
36 |
12 |
M |
38 |
12 |
10 |
40 |
38 |
38 |
14 |
M |
40 |
14 |
12 |
42 |
40 |
40 |
16 |
L |
42 |
16 |
14 |
44 |
42 |
42 |
18 |
L |
44 |
18 |
16 |
46 |
44 |
44 |
20 |
XL |
46 |
20 |
18 |
48 |
46 |
46 |
22 |
XL |
48 |
22 |
20 |
50 |
48 |
48 |
24 |
XXL |
50 |
24 |
22 |
52 |
50 |
50 |
26 |
XXL |
52 |
26 |
24 |
54 |
52 |
52 |
28 |
XXXL |
54 |
28 |
26 |
56 |
54 |
54 |
30 |
XXXL |
56 |
30 |
28 |
58 |
56 |
56 |
32 |
XXXL |
58 |
32 |
30 |
60 |
58 |
58 |
Spodní prádlo
Velká Británie |
CZ |
Německo |
Francie |
Itálie |
30 |
65 |
65 |
80 |
1 |
32 |
70 |
70 |
85 |
2 |
34 |
75 |
75 |
90 |
3 |
36 |
80 |
80 |
95 |
4 |
38 |
85 |
85 |
100 |
5 |
40 |
90 |
90 |
102 |
6 |